יום שבת, 23 באפריל 2011

כל שרציתי מאיש המקצוע שלי

 

כל שרציתי הוא שהעבודה תתבצע. זה הכל.

זה לא הכל! (זה אף פעם לא הכל)

רציתי שזה יהיה בזמן.

רציתי לבוא היום ושיהיה מוכן אתמול.

רציתי שהוא יבקש מעט כסף, אפילו שהדרישות שלי מוזרות ויוצאות דופן ומורכבות.

רציתי שהוא יהיה נחמד, מסביר פנים, סימפטי.

רציתי שהוא יגיד שאפשר, שזה קל, ושכל מה שביקשתי לא מוזר ולא מסובך, אין צורך לשנות כלום הכל מובן ותיכף ומיד יהיה מוכן.

רציתי שהעבודה תצא יפה וחזקה.

רציתי שיבין את רמת הדיוק שאליה אני שואפת.

רציתי שהוא יהיה בעל מקצוע טוב, יותר מטוב, שיהיה גאון, מאסטר, שיהיה אשף.

רציתי שהוא יהיה אלוהים - אלוהי העץ, המתכת, הבד והקרמיקה.

לקראת התערוכה הקרבה ובאה, עבדתי עם כמה אנשי ונשות מקצוע, לרוב, החוויה לא ענתה על הציפיות הדימיוניות והמוגזמות שכתבתי למעלה. אבל סך הכל יצאתי מאוד מרוצה. הנה האנשים שהביאו לי נחת.

wood התמונה מכאן

דמיטרי צחנסקי (הידוע גם כאלוהי הקרמיקה) הוא קרמיקאי מופלא בעל סטודיו בדרום תל אביב (רח’ שלבים 18), יש לו רקע עשיר ומרשים בעבודה עם קרמיקה והוא יכול ללוות את כל שלבי העבודה מייצור התבניות ועד השריפה, הוא מסוגל אף לייצר עבורכם את המודל במידה ויש לכם צורך (ושרטוט). הוא עובד מהר אבל מומלץ לוודא שהוא זוכר את הלו"ז שלכם.

דמיטרי

לאורית שפירא הגעתי מיואשת. אחרי שמרפדיות רבות סירבו לבצע עבורי את העבודה מאחר שהיתה מורכבת מדי עבורן הבנתי שאני צריכה לשנות כיוון. חיפשתי מין תופרת - רפדית - מודליסטית - גאונה. מישהי שתהיה מסוגלת להוציא גזרה, לתפור וגם לרפד אובייקט עשוי עץ בעל צורה מורכבת. לשמחתי עבור אורית העבודה היתה משהו שבשגרה היא לא התרגשה מהבקשה שלי ועשתה אותה בצורה מצויינת. מומלצת בחום!

orit shapira

ערן שימשוביץ הוא נגר מאוד מוכשר אבל הוא קודם כל מעצב, את הסטודיו שלו שנקרא גרופה הוא חולק עם המעצבות יפעה לוין וחן דנון. במקביל לעבודתו כמעצב הוא עושה גם עבודות נגרות. הוא זריז ומדויק והכי חשוב מסוגל לבצע עבודות מורכבות ומאתגרות. מקווה שיתמזל מזלכם ותתפסו אותו ברגע פנוי.

eran

אם נותרתם תוהים איך בכל זאת מוצאים את בעלי המקצוע הטובים, כך אני עשיתי את זה:

פניתי לקולגות וחברים מעצבים וביקשתי המלצות מנסיונים האישי. במקביל גם פירסמתי פוסטים בפורומים המקצועיים באתר הארכיג’וב - לצרכיי נעזרתי בעיקר בפורום עיצוב תעשייתי ובפורום עיצוב פנים. מדי פעם ניצלתי גם את הפייסבוק (מסתבר שזה טוב למשהו…) ועדכנתי סטטוס שמבקש עזרה במציאת איש מקצוע כזה או אחר. כשגבר הלחץ פניתי לסדנת העיצוב במכון הטכנולוגי חולון שבו למדתי, שם קישרו אותי לסטודנטים מוכשרים שהיו מוכנים לקחת על עצמם פרוייקטים קטנים ולא שיגרתיים. לבסוף, לא היה מנוס מכיתות רגליים ברחובות דרום תל אביב.  

סך הכל בחיפוש אחר בעל המקצוע המושלם התייעצתי עם 2 קרמיקאים, דיברתי עם 5 נגרים, הייתי ב 11 מרפדיות, נפגשתי עם 4 חרטי עץ והייתי אצל 3 בוני אהילים.

בהחלט לא היה קל, אבל אחרי ההבנה ש”בעל המקצוע המושלם” לא קיים במציאות עברתי להתמקד בחיפוש אחר מישהו שיוכל לעשות את העבודה באופן הטוב ביותר, אדם אמין שתהיה לי תקשורת טובה איתו. ואז, אז הכל נעשה הרבה יותר קל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה