יום שבת, 11 בפברואר 2012

רהיטים רבותיי, רהיטים

 

מתוך ניסיון נואש שלא לזנוח את הבלוג החלטתי לחזור לעניינים בצעדים קטנים ומהוססים משהו. בשל אהבתי הגדולה לריהוט חשבתי ללכת על בטוח ולהכניס כמה פרוייקטים שהרשימו אותי במיוחד בתקופה האחרונה.

את הפרוייקט הזה של עדי זפרן וייסלר ראיתי מקרוב כשהשתתפנו שנינו במכירה פומבית של בית המכירות “תירוש”. כחודשיים לפני כן ראיתי וריאציה דומה שלו בתערוכה הקצרצרה “חפץ חלום” שאצרה נירית נלסון לבית המכירות הפומביות סותבי’ס, ואני חייבת להודות שהוא אחד הפרוייקטים היפים שנתקלתי בהם בתקופה האחרונה.

עדי זפרן וייסלר RAWtation של עדי זפרן וייסלר

רהיט נוסף שאני מאוד אוהבת ורוצה לכתוב עליו כבר כמה זמן הוא הכסא הזה שמייצג שילוב מעניין של ריפוד וכסא. הוא עוצב על ידי סטודיו Big Game - קבוצה של שלושה מעצבים ארופאיים שכרגע ממוקמים בשוויץ. את הכסא משווקת חברת רהיטים צרפתית חדשה יחסית בשם Moustache עליה הייתי שמחה להרחיב אך זה ימתין להזדמנות אחרת… עד אז ממליצה לכם להציץ באתר שלהם ולהתרשם בעצמכם.

Big Game  Bold Chair של Big Game

בתקופה האחרונה הריפוד מקבל פוקוס בעיצוב הרהיטים, אני מחבבת את הטרנד ואף חטאתי בו בעצמי. ללא ספק אפשר למנות פרוייקטים רבים שנעשו בשנים האחרונות ועוסקים בשילובים לא שיגרתיים של ריפוד ובדים בריהוט. כמו בכל טרנד שמתפשט לכל עבר וסוחף אחריו מעצבים רבים ישנם פרוייקטים מעניים פחות ויותר. הכסא הזה של Big Game הוא בהחלט אחד המוצלחים, הוא אתסטי ומעניין, עושה שימוש נכון בחומר ונראה שהקדים או הוביל את המגמה. על כל פנים נראה שניתן להניח בבטחה שהאופנה הזו מתקרבת לסופה. הלוואי שהייתי יכולה לחזות את הטרנד הבא.

Matali Crasset Instant de vie של Matali Crasset

הפרוייקט הזה של המעצבת הצרפתייה Matali Crasset נמכר גם הוא בחברת הרהיטים הצרפתית Moustache. ואם בגברת Crasset עסקינן גיליתי שיש לה בלוג משלה בו היא מעדכנת את כל קורותיה בעולם העיצוב, בין השאר פרוייקטים חדשים שלה ותערוכות שבהן היא משתתפת. אחד הפוסטים האחרונים שפרסמה היה שבאפריל הקרוב ניתן יהיה לרכוש (פה) ספר עליה. שווה!

מאחר ופתחתי את עניין הטקסטיל בריהוט הייתי חייבת להוסיף גם את הפרוייקט הזה שבו פיסות עור נתפרו על גבי כסאות וינטאג’. את העבודה הזו יצרה המעצבת Soojin Kang, בוגרת די טרייה של Central Saint Martins במחלקה לטקסטיל (שנקראת Textile Futures תודו שזה שם מוצלח למחלקה לעיצוב טקסטיל). ואם אתם תוהים לגבי שמה האסייתי של המעצבת היא נולדה בסאול.

soojin-kangsoojin-kangThe Dressed Chairs של  Soojin Kang

ולסיכום, ובלי הרבה קשר לשאר הפוסט(!) רציתי לשתף אתכם במגזין חדש יחסית ומשמח במיוחד שנקרא הקול קורא. הוא בעברית, הוא בחינם והוא מרכז בתוכו קולות קוראים מכל עבר -  תערוכות, תחרויות, מיזמים וכדומה בתחומי עיצוב ואמנות שונים מהארץ ומהעולם. המגזין האינטרנטי המופלא הזה יכול להשלח ישירות לפתח המייל שלכם לאחר הרשמה פשוטה וקצרה. מהרו להרשם ושגרו את עצמם לאיזה רזידנסי שווה בארצות הניכר!

תגובה 1: